پارکت- لمینت

اگر می خواهید زیبایی طبیعت را به معنای واقعی در منازلتان حس کنید پیشنهاد ما به شما پارکت- لمینت می باشد .

معرفی پارکت

پارکت ها کفپوش هایی هسنتد که جنس آنها از چوب طبیعی درختان است. پارکت را به کف اتاق می چسبانند . پس از خشک شدن چسب ،سطح روی آن را ساب و سپس لاک می زنند تا صاف و صیقلی شود .پارکت نسبت به آب فوق العاده حساس بوده و در صورت تماس با آب سریعاٌ دچار تورم می شود یا به اصطلاح باد می کند .

پارکت در اثر برخورد اشیاء نوک تیز با آن آسیب دیده و خش می افتد و پس از گذشت چند سال لازم است تا سطح آن مجدداٌ ساب خورده و لاک زده شود .

لمینت

لمینت (laminate) که اصطلاحاٌ به آن لمینت و یا پارکت لمینت نیز می گویند ، از جنس HDF ،الیاف چوب فشرده (Density Fiberboard Hard) می باشد و مانند پارکت مستقیماٌاز خود چوب درختان ساخته نمی شود . پارکت لمینت ها تفاوت های بسیار زیادی با پارکت های چوبی دارند ،که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارکت- لمینت ها به کف اتاق چسبانده نمی شوند بلکه توسط شیارهایی که به آنها کلیک گفته می شود و دور با دور لمینت ها وجود دارد ، به صورت نر و ماده در یکدیگر قفل می شوند .افزایش صسسح کار ، باعث بیشتر شدن وزن لمینت های در هم قفل شده می شود و همین وزن یکی از عوامل نگهدارنده ی لمینت ها بر روی کف بدون استفاده از چست می باشد .
  • به علت عدم استفاده از چسب در نصب پارکت لمینت ها ، کف اتاق صدمه نمی بیند .به عنوان مثال اگر کف اتاقی سنگفرش باشد و روی آن لمینت اجرا شود ، اگر بنا به دلایلی بخواهیم پس از مدتی لمینت ها را جمع کنیم ،بدون اینکه کوچکترین آسیبی به سطح سنگ زیرین وارد شود ، می توانیم این کار را انجام دهیم .بدین ترتیب پارکت لمینت ها را می توان تا چندین بار پس از نصب جمع آوری و مجدداٌ در محلی دیگر نصب نمود .
  • پارکت لمینت ها به علت فومی که قبل از نصب در زیر آنها پهن می شود ، پس از اجرای کامل ، تا حد زیادی از انتقال ،صدا به طبقه زیرین جلوگیری می نمایند.
  • فوم زیر پارکت لمینت ها علاوه بر عایق صدا بودن ،عایق حرارت و برودت نیز می باشد.
  • لمینت ها نسبت به آب بسیار مقاومتر از پارکت های چوبی قدیمی هستند .
  • لمینت ها نسبت به اجسام نوک تیز بسیار مقاومتر از پارکت های قدیمی هستند .
  • سرعت نصب و اجرای پارکت لمینت بسیار بالاست، به طور میانگین یک واحد با مساحت 100 متر مربع در یک روز الی یک روز و نیم اجرا می شود.
  •  پس از نصب نیازی به ساب و لاک ندارد و همان لحظه که نصب به اتمام می رسد ، پس از نظافت ، می توان وسایل را روی آن چید .
  • بسیار مقرون به صرفه تر از دیگر مصالح ساختمانی مانند سنگ و سرامیک و … است .

استاندارد های پارکت با توجه به نوع کاربری

پارکت ها با توجه  به نوع کاربرد دارای استانداردهای زیر می باشند که رعایت آن بسیار مهم است، در هنگام خرید باید به این استانداردها توجه نمود:

1AC برای منطقه مسکونی کم تردد مانند :اتاق خواب .

2AC برای منطقه مسکونی با تردد متوسط مانند :سالن پذیرایی .

3AC برای منطقه مسکونی پرتردد و مناطق تجاری کم تردد.

4AC برای مناطق تجاری با تردد متوسط .

5ACبرای مناطق تجاری پرتردد مانند فروشگاه ها .

لمینت های امروزی جایگزینی مناسب برای چوب طبیعی

واضح است که اکثر مردم به کف پوش های چوبی علاقمندهستند اما اکثراٌ از نصب چوب بعنوان کفپوش واهمه دارند ،چرا که سر و صدای ایجاد شده با راه رفتن روی این نوع از کفپوش ها بسیار آزاردهند می باشد .

اما هیچگاه نباید ظاهر زیبای این نوع کفپوش را قربانی چنین مشکلاتی نماییم . تنها راه حل پیش رو استفاده از پارکت لمینت است . امروزه لمینت ها نه تنها با ظاهر و بافت طبیعی چوب یافت نمی گردند علاوه بر این پارکت لمینت های امروزی از لحاظ قیمت مناسب تر از چوب هستند و نیز از تنوع و رنگ بندی از چوب طبیعی پیشی گرفته اند .

همیشه برای مدل های جدید دکوراسیون در بازار تقاضا وجود دارد . بنابراین تولید کنندگان تلاش دارند پاسخگوی نیاز های مشتریان باشند و مدل های به روز دکوراسیون داخلی را عرضه کنند . یکی از این موارد مهم در دکوراسیون داخلی کفپوش های پارکت لمینت و با دوام بالا است .

تنوع در طرح و رنگ پارکت لمینت ها به مشتریان جدیدترین و محبوب ترین کفپوش ها را هدیه می دهند . هدیه ای که از لحاظ ظاهری مشابه چوب طبیعی است با این تفاوت که سرو صدای آزار دهنده چوب طبیعی را ندارد . هنگام خرید پارکت لمینت بهتر است مشتریان به دنبال محصولی باشند که لایه ی میانی محکم و مقاوم داشته باشد تا در برابر فشار زیاد آسیب نبیند . وجود چنین شاخصه ای باعث ایجاد مقاومت در برابر خوردگی می شود .

همچنین زمانی که دارای استاندارد AC3 و بالاتر باشند ، کودکان می توانند آزادانه و بدون نگرانی روی این کفپوش ها راه بروند ،برخی از آنها را می توان مادام العمر استفاده نمود. علاوه بر این بیشتر پارکت لمینت های امروزی نصب آسانی دارند و به سادگی در یکدیگر قفل می شوند و نیازی به چسب و یا میخ نیست . با وجود چنین محصولاتی ، مشتریان می توانند آزادانه انتخابی درست با عملکردی عالی و با ارزش داشته باشند و زندگی خود را مطابق با سلیقه خود طراحی کنند.

اگر زیبایی پارکت ها را می پسندید اما هزینه ی آن برایتان سنگین است بهترین جایگزین برای پارکت ،لمینت است.

آیا پارکت- لمینت برای منازل مناسب است؟

آیا به دنبال کفپوش های لمینت هستید ؟هنگام خرید کفپوش اولین سؤالی که به ذهن می رسد این است که چه کفپوشی مناسب خانه است .                                                                                                                یکی از سؤالاتی که در دنیای مجازی بسیار جستجو می شود مربوط به پارکت لمینت است . آیا پارکت لمینت برای منازل مناسب است؟                                                                                                                در ابتدابه طرح این سؤال می پردازیم که پارکت لمینت چیست ؟وجود پارکت لمینت ها دیدگاه طراحان داخلی را نسبت به کفپوش خانه ها عوض کرده است . به سادگی می توان گفت که پارکت لمینت از لحاظ گرافیکی و زیبا شناختی بسیار تأثیر گذار است و به راحتی  بر روی سطوح مختلف نصب می شود .

چرا پارکت لمینت ؟

از لحاظ اقتصادی پارکت لمینت بسیار مقرون به صرفه است . از لحاظ ظاهری شبیه چوب طبیعی است با این تفاوت که بسیار ارزان تر است راحت تر نصب می شود ، و هزینه های نصب آن  نیز کم است . نکته قابل توجه دیگری که باعث می شود پارکت لمینت مناسب منازل باشد این است که مادام العمر هستند . بدین معنا که براحتی خراشیده و یا لک نمی شوند و به دلیل ضد اشعه UV بودنشان به هیچ وجه مات و رنگ پریده نمی گردند . در بدترین حالت اگر قسمتی از آن آسیب ببیند می توان آن را براحتی ،و با هزینه ی کم تعمیر کرد . می توان به جرأت گفت که میانگین سن پارکت لمینت بین 15تا20 سال است .

کدام یک از قسمتهای خانه را می توان با پارکت لمینت پوشش داد ؟

پارکت لمینت را می توان در تمامی قسمت های خانه نصب کرد . تنها باید این نکته را در نظر داشت که برای هر قسمت چه نوع کیفیتی مناسب است .مکان هایی مثل حمام ها و آشپرخانه ها برای طراحان داخلی کلی چالش برانگیز هستند ، چرا که این مکان ها در معرض مستقیم آب قرار داردند . بنابراین باید از پارکت لمینتی استفاده نمود که ضد آب باشد . استفاده از پارکت لمینت های بی کیفیت در این مکان ها باعث ایحاد مشکلات فراوان در کوتاه مدت می شود . در نتیجه انتخاب پارکت لمینت با کیفیت مهم ترین بخش خریدمحسوب می گردد.

پارکت صددرصد چوب چیست ؟

قبل از اینکه پارکت چوبی خود را انتخاب نمایید بهتر است کمی راجع به مزایا و معایب این نوع کفپوش صجبت کنیم و تعریفی جامع از آن داشته باشیم .پارکت های صددرصد چوبی را از تنه در ختان تهیه می کنند و آنها را به قطعات و یا به اصطلاح تایل هایی تبدیل می کنند که به راحتی بر روی هر سطحی نصب می شود . این تایل را می توان با مدل های مختلف و بر روی سطوح مختلف نصب نمود. پارکت های صددرصد چوبی در بین طراحان داخلی ،مهندسین معماری داخلی و سایر مردم از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند.

پارکت های صددرصد چوبی از چه موادی تشکیل شده اند

پارکت های چوبی را از انواع درختانی چون گیلاس ،بامبو،گردو،کاج و … تولید می کنند. محبوب ترین آنها بامبوست چرا که سرعت رشد بالایی دارد و بسیار هم زیباست . مواد اولیه پارکت چوبی بر طرح ،رنگ و قیمت آن بسیار تأثیرگذار است و زمانیکه مواد مورد نیاز به قطعات چوب اضافه شد چوب ها به تایل هایی با اندازه های مشخص برش زده و آماده ی نصب می شوند .

فواید پارکت های صددر صد چوبی

پارکت های چوبی فواید بیشماری دارند . یکی از این فواید این است که بسیار مقرون به صرفه هستند . این بدین معناست که شما می توانید بدون آنکه هزینه ی زیادی متحمل شوید ظاهری زیبا و شیک  به منازل خود ببخشند .

معایب پارکت صددر صد چوبی

پارکت های صددرصد چوبی هیچگونه معایبی ندارد . تنها برای اینکه همیشه مثل روز اول نو و براق به نظر برسند به مراقبت و نگهداری احتیاج دارند . نکته ی دیگر اینکه هر از گاهی باید پولیش بخورند .

مراقبت از پارکت های صددرصد چوبی

هیچگاه از مواد شوینده ی قوی و جرم گیر استفاده نکنید . بطور مستمر از جاروبرقی استفاده کنید تا از انیاشته شدن گردو غبار و خاک جلوگیری کنید . از مواد شوینده سازگار با چوب استفاده نمایید و سریع آن ها را از روی پارکت های چوبی پاک کنید.

قیمت پارکت و لمینت

قیمت پارکت و لمینت به عواملی مانند جنس و کیفیت و ضخامت آن بستگی دارد . پارکت ها و لمینت های وارداتی از کشورهای اروپایی نسبت به پارکت و لمینت های ایرانی گرانتر هستند مانند لمینت و پارکت های آلمانی ، ترکیه ای و …     لمینت ها و پارکت های ایرانی هم دارای چندین مدل هست که قیمت های مختلفی دارند.

منبع :فروشگاه آرتاردکور